Ciekawe szkolenia dla fizjoterapeutów

Fizjoterapeuci w ostatnim czasie coraz chętniej i chętniej poszerzają swoje kompetencje, by pomagać swoim pacjentom dojść do formy. Tym bardziej, że kursów i szkoleń w Polsce przeznaczonej dla tej grupy jest naprawdę sporo. Doceniają to również sami pacjenci, którzy zgłaszają się do fizjoterapeutów po pomoc z bardzo różnorodnymi dolegliwościami. Na jakie więc kursy warto zwrócić uwagę?

Kurs Kinesiotaping

Wielu fizjoterapeutów szczególnie na początku swojej drogi zawodowej zgłasza się na ten kurs, który ma na celu jeszcze dogłębniej przedstawić anatomię człowieka, by wykorzystać do leczenia poszczególnych problemów taśmy kinesio. Metoda ta polega na wykonaniu odpowiedniego masażu, który rozgrzeje mięśnie, a następnie, zostaną na nie nałożone specjalistyczne taśmy, które mają za zadanie pozbycie się bólu i stanów zapalnych oraz wsparcie pracy mięśni.

Kurs masażu klasycznego

Fizjoterapeuci bardzo często zapisują się na kurs masażu klasycznego, by nauczyć się jak pomagać pacjentom pozbyć się bólu w sposób delikatny i przyjemny. Na takim kursie można nauczyć się różnych sposobów masażu oraz w jakich etapach należy je wykonywać. W zależności od miejscach które doskwiera pacjentowi powinno wybrać się odpowiedni sposób w jaki ten masaż powinien być wykonany. Jest to niezwykle przydatna wiedza dla każdego fizjoterapeuty (zarówno tego początkującego, jak i już tego doświadczonego).

Kurs BeBo®

Kursy dla fizjoterapeutów cały czas są rozwijane i poszerzane o nowe sposoby leczenia pacjentów z konkretnym bólem. Kurs BeBo® jest tego idealnym przykładem, bowiem na nim fizjoterapeuci dowiedzą się jak pomóc pacjentom, którzy z różnych powodów borykają się z dolegliwościami ze strony mięśni miednicy. Trening mięśni dna miednicy powinien być wykonywany u pacjentów, którzy mają problemy z nietrzymaniem moczu, problemy z pęcherzem nad reaktywnym, problemy z powodu nietrzymania gazów i stolca, czy też u pań w ciąży, które powoli przygotowują się do porodu. Kurs ten prowadzony jest przez profesjonalistów, którzy oferują kursantom sporą dawkę wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej, dzięki której będą mogli oni pomoc większej ilości osób.